W naszym domu znajdzie się wiele funkcjonalnych dodatków. Oznacza to, że zarówno cieszą oko, jak i służą, np. do przechowywania wina. Tak jest w przypadku popularnych stojaków, które zazwyczaj znajdziemy w kuchni, jadalni lub salonie. Współczesny rynek ma w swojej ofercie liczne modele, które różnią się przede wszystkim wyglądem. A dlaczego warto postawić na stojak na wino?

Stojak na wino – idealna opcja do salonu?

Wielu z nas kolekcjonuje wina lub samodzielnie wytwarza je na własne potrzeby. Niezależnie od tego, w jaki sposób butelki pojawiają się w naszym domu, warto postawić na unikalny, wkomponuje się w pomieszczenie stojak. Składa się on z wyżłobień o różnym kształcie, w które można umieścić trunki. Warto zainwestować w stojaki na wino, gdyż:

 • stanowią element dekoracyjny,
 • pozwalają uporządkować kolekcję win,
 • niezależnie od okazji, możemy mieć odpowiednie wino pod ręką.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stojaka na wino?

Stojaki na wino - na czym polega ich wybór?Najważniejsza kwestia przy wyborze stojaka na wino jest materiał, z jakiego został wykonany. Metalowe z pewnością sprawdza się w bardziej nowoczesnych wnętrzach. Idealnie współgrają ze stylem industrialnym i nowoczesnym. Dodatkowo niezwykle łatwo się je czyści. Natomiast drewniane stojaki na wino są niezwykle eleganckie i wprowadzają bardziej domową atmosferę. Sprawdzą się przede wszystkim w klasycznych wnętrzach. Poza tym, przy wyborze stojaka na wino, warto uwzględnić:

 • pojemność, czyli liczbę butelek, jaka zmieści się na regale,
 • kształt, czyli to, jak wygląda,
 • wielkość, czy szerokość, głębokość i wysokość.

Dlaczego warto pić wino?

Spożywanie alkoholu, zwłaszcza w postaci czystej wódki ma szkodliwe działanie m.in. na układ nerwowy czy pokarmowy. W organizmie przekształca się on do toksycznych związków, które upośledzają pracę wielu narządów. Zatem, czy warto spożywać alkohol? Dobrym rozwiązaniem będzie, chociażby wino czerwone, które oprócz etanolu, zawiera liczne związki, które:

 • wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej,
 • opóźniają procesy starzenia,
 • poprawiają pamięć i koncentrację,
 • podnoszą poziom dobrego cholesterolu,
 • wzmacniają odporność,
 • pomagają w walce z depresją.

Picie wina z umiarem może być przyjemne, a także korzystnie wpływać na nasz organizm. Co więcej, pozwala nam odprężyć się po ciężkim dniu. A jakie są inne sposoby na relaks?

Inne sposoby na wieczorny relaks

Oczywiście wino, choć jest dobrym pomysłem, to nie stanowi jedynej metody na wieczorny relaks. Możemy postawić również na wykonywanie ulubionych zajęć, oglądanie serialu czy czytanie książki. Jednak czy zrelaksować się można tylko w salonie? Jak się okazuje – niekoniecznie! Najlepszym miejscem na relaks jest jednak sypialnia. Wszystko z uwagi na fakt, iż to właśnie tam jest łóżko z materacem do spania. Jest to produkt, który gwarantuje najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, przez co wspiera kręgosłup oraz sylwetkę. W ten sposób następuje całkowita regeneracja pod kątem fizycznym oraz psychicznym. Współczesny rynek ma w ofercie wiele modeli, które między sobą różnią się budową oraz właściwościami. Dzięki temu każdy z nas znajdzie idealny materac dla siebie. Warto również postawić na inne akcesoria, takie jak kołdra, poduszka czy koc do sypialni.

Spożywanie wina zazwyczaj wiąże się z ciężkim dniem lub spotkaniem ze znajomymi. Jednak w wielu domach pełni również funkcję ozdobną, poprzez umieszczenie ich na eleganckich stojakach na wino.

Przeczytaj także: