Czym różni się materac piankowy od lateksowego? Rozbieżności jest wiele, jednak wszystkie są w stanie zagwarantować Ci sen na najwyższym poziomie. Dzisiaj przedstawimy ich podstawowe właściwości, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie znaleźć idealny produkt.

Materac piankowy czy lateksowy?

 Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór idealnego materaca do łóżka nie jest niczym prostym, szczególnie, kiedy na rynku dostępna jest tak szeroka gama produktów. Tutaj warto jest powiedzieć dwa słowa o tych najpopularniejszych, a mianowicie piankowych. Jestesmy przekonani, że każdy jest w stanie znaleźć idealny model dla siebie. Związane jest to z faktem, że pianka stanowi najszybciej rozwijający się surowiec na rynku i dzięki jej ciągłym modyfikacjom otrzymujemy coraz to nowsze rozwiązania. Naszą uwagę bez wątpienia przykuje innowacyjna, termoelastyczna pianka Visco. Świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, lecz jednocześnie nie odkształca się i z tego powodu cieszy nas naprawdę dużą trwałością. Daje ona naprawde niesamowite odczucia, pomaga sie zrelaksować i rozluźnia spięte mięśnie. Osoby, które szukają solidniejszego podparcia koniecznie uwagę powinny zwrócić na materace do spania z pianką wysokoelastyczną, która cechuje się świetną sprężystością oraz wytrzymałością.

Materac lateksowy: dla kogo

Materac piankowy czy lateksowy: jaki będzie najlepszy?Nie gorsze jednak okażą się materace lateksowe. Modele, które wzmocnione zostały właśnie warstwą lateksu świetnie sprawdzają się dla osób, które szukają produktów, jakie będą im służyć przez naprawdę długi czas. Drugą kwestią są właściwości antybakteryjne, ponieważ to właśnie lateks blokuje rozwijanie się szkodliwych drobnoustrojów, grzybów oraz wszelkiego rodzaju bakterii, a także zapewnia świetną wentylację całego wkładu, dzięki czemu z wnętrza naszego produktu nie będą wydobywać się brzydkie zapachy. Jednocześnie mamy pewność, że będzie on w prawidłowy sposób podtrzymywał nasze ciało. Naszą uwagę koniecznie powinien zwrócić Hilding Melody. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla par, lecz także osób zmagających się z chorobami kręgosłupa czy też nadwagą. Wyprofilowanie wkładu w siedem stref komfortu sprawia, że całość reaguje na nacisk w sposób bardzo indywidualny.

Jaki materac piankowy wybrać?

Materace piankowe, jak już zostało wspomniane to bardzo szeroka kategoria. Osoby, które poszukują silniejszego podparcia koniecznie powinny zwrócić swoją uwagę na model jakim jest Hilding Conga. Połączenie tutaj wysokiej jakości pianek Visco i Flofom sprawia, że całość w naprawdę dobrze niweluje napięcie w strefie ramion, barków i karku, dzięki czemu rano obudzimy się bez uporczywych dolegliwości bólowych. Jest on świetnym rozwiązaniem również ze względu na termoregulacyjne działanie oraz otwory wentylacyjne, które zapobiegają rozwojowi grzybów, pleśni oraz osadzaniu się kurzu i wszelkiego rodzaju drobnoustrojów.

Jesteśmy przekonani, że materace Hilding to najlepsze, możliwe rozwiązanie! Dlatego nie ma co się zastanawiać tylko koniecznie zamów model dla siebie.