Każdy z nas pamięta swoją młodość. Piękny czas, w którym nie trzeba było pracować, a zarazem intensywny okres wyczerpującej nauki oraz zmian zachodzących w organizmie. Do tego dochodzą wyjścia ze znajomymi i, jeśli mówimy o dzisiejszej młodzieży, to także i granie na komputerze kilka godzin dziennie. To wszystko sprowadza się do przewagi siedzącego trybu życia, a tym samym i możliwych problemów z kręgosłupem. Jak można temu zapobiec i ochronić swoje dziecko?

Dlaczego nastolatek potrzebuje materaca?

Rodzice, niezależnie od wieku swojego dziecka martwią się o nie tak samo mocno. Każde wyjście na miasto czy nawet do sklepu może budzić wewnętrzną obawę o zdrowie i bezpieczeństwo pociechy. Jest to naturalną i niezwykle opiekuńczą reakcją, dlatego warto też zwrócić uwagę na jeden czynnik w naszym domu, który wpływa na organizm dziecka w czasie snu. Mowa tutaj o materacu, którego rola sprowadza się do zapewnienia efektywnego wypoczynku, a co za tym i idzie polepszenie odporności dziecka, koncentracji oraz pamięci. Dodatkowo materac w czasie snu stabilizuje kręgosłup, pozwalając mu na fizjologiczne ułożenie i umożliwia mięśniom odprężenie się. Jednak jakie cechy powinien posiadać odpowiedni materac młodzieżowy?

Cechy materaca Hilding dla młodzieży

Centrum Sypialni - znajdź tam materace Hilding dla nastolatków!Materace Hilding specjalnie dedykowane nastolatką posiadają wiele cech, które w prawidłowy sposób wspierają okres dojrzewania. Do nich należą:

  • prawidłowe podparcie kręgosłupa w czasie sny,
  • 7 zróżnicowanych stref twardości,
  • dwie twardości,
  • higieniczność wkładu,
  • możliwość prania pokrowca,
  • trwałość,
  • sprężystość,
  • elastyczność.

Materace dla nastolatków pozwalają na dłuższe użytkowanie poprzez zastosowanie dwóch twardości, czyli zastosowaniu po obu stronach wkładu o różnych właściwościach. Umożliwia to dostosowanie materaca do wagi oraz wzrostu dziecka.

Materace młodzieżowe w sklepie Centrum Sypialni

Materace Hilding są sprzedawane przez różnych dystrybutorów, a jednym z nich jest Centrum Sypialni. Firma ta funkcjonuje od 10 lat na Polskim rynku, sprzedając najlepsze materace swoim klientom oraz służących w każdej chwili dobrą radą wynikającą z wieloletniego doświadczenia. W salonach stacjonarnych w Oświęcimiu, Chrzanowie oraz Olkuszu znajdziemy materace takie jak Hilding Breakdance oraz Hilding Funky. Dostępne są one również na stronie internetowej Centrum Sypialnie – centrumsypialni.pl. W ten sposób każdy z nas może zamówić wyjątkowy materac dla swojej pociechy i wspomóc wysypianie się, a tym samym i proces przyswajania wiedzy.

Materace Hilding posiadają w swojej ofercie specjalnie dedykowane nastolatkom materace, które umożliwiają prawidłowe wysypianie się, a tym samym i zwiększają sukcesy osiągane w szkole czy życiu osobistym. Sen jest tak naprawdę najważniejszym czynnikiem, który wpływa na nasze zdrowie, tak  więc pamiętajmy, żeby zapewnić nie tylko sobie, ale także i swojemu dziecku odpowiednie podłoże do spania. Znajdziemy je chociażby na stronie Centrum Sypialni.