W końcu przychodzi ten dzień, kiedy mamy dla siebie kilka wolnych godzin. W zależności od zainteresowań i poziomu zmęczenia możemy go spożytkować w różny sposób. Jednak czy kiedyś zastanawialiśmy się nad tym, aby zorganizować sobie domowe spa? Dlaczego jest to dobry pomysł oraz jakich kosmetyków używać?

Jak przeprowadzić domowe spa? 

Domowe spa składa się z licznych zabiegów, które mają na celu pielęgnowanie naszego ciała. W zależności od zastosowanych kosmetyków mogą w większy lub mniejszy sposób oddziaływać na stan skóry. Z uwagi na to, powinniśmy uwzględnić:

  • dokładne oczyszczanie ciała z pomocą żeli do twarzy, szamponu do włosów i m.in. płynu do kąpieli,
  • peeling, który wykonujemy za pomocą samodzielnie przygotowanego lub kupionego peelingu,
  • etap odżywiania, polegający na nakładaniu maseczki na twarz, włosy czy dłonie,
  • etap nawilżania, czyli zastosowanie odpowiednich kremów i odżywek.

Domowe spa – zalety

Jakich kosmetyków użyć do domowego spa?Regularne wykonywanie domowego spa wiąże się z licznymi korzyściami, które możemy zarówno zobaczyć, jak i odczuć. Przede wszystkim dbamy o swój wygląd, pielęgnując każdą część ciała. Poprawia się stan włosów oraz skóry. Często skutkuje to zwiększeniem pewności siebie – w końcu dobry wygląd ma tutaj ogromne znaczenie. Jednak oprócz tego, domowe spa pozwala nam się zrelaksować. Koi nerwy, uspokaja, a nawet redukuje poziom stresu po ciężkim dniu. Nierozerwalnie wiąże się to z lepszym samopoczuciem, a tym samym lepszym nastawieniem na kolejny dzień! Po zakończeniu domowego spa możemy oczywiście zostać w ciepłym ręczniku i kontynuować rękach, chociażby w sypialni, przy ulubionej książce lub serialu.

Jak domowe spa wpływa na sen? 

W dzisiejszych czasach w znaczący sposób rośnie świadomość odnośnie do tego, jak ważny jest zdrowy sen. To właśnie on pozwala nam prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, a także korzystnie wpływa na liczne procesy biologiczne. Jednak, czy ma to jakiś związek z domowym spa? Jak się okazuje – tak! Pozwala ono na zrelaksowanie się i odprężenie, przez co zmniejsza poziom stresu. Oznacza to, że możemy szybciej zasnąć, a sam sen odznacza się wyższą jakością. Jednak ważnym aspektem jest tutaj dobry materac do spania. W końcu to właśnie on odpowiada za najlepsze wsparcie sylwetki oraz stabilizację kręgosłupa. Jest to możliwe z uwagi na innowacyjną budowę, dzięki której w niemalże idealny sposób jest w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika.

Żyjemy w stresujących czasach, przez co każda okazja do odprężenia się jest na wagę złota. Domowe spa to jeden ze sposobów, które korzystnie wpływają na nasze ciało pod kątem fizycznym i psychicznym. Nie zapominajmy jednak jeszcze o zdrowym wypoczynku!

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: