Wyjazd w czasie urlopu, delegacja czy nocowanie u znajomych – czas spędzany poza domem pozwala nam poznać wiele miejsc i integrować się ze znajomymi. Jednak nie zapominajmy również, że wiąże się to z nocowaniem w nie swoim łóżku. Często już po pierwszej nocy czujemy skutki nieprawidłowego wysypiania się, dlatego warto wiedzieć, jak zadbać o zdrowy sen poza domem.

Dlaczego warto dbać o zdrowy sen? 

W naszym społeczeństwie coraz bardziej rośnie świadomość tego, jak ważny jest spokojny sen. Wszystko z uwagi na fakt, iż zapewnia odpowiednią regeneracją, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Jednak czy wiemy, dlaczego tak naprawdę warto dbać o zdrowy sen? Jak się okazuje, wpływa on nie tylko na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ale również stan zdrowia poprzez wspomaganie lub usprawnienie wielu procesów, w tym metabolicznych. Warto również zaznaczyć, że sen oddziałuje korzystnie na:

  • odporność,
  • koncentrację,
  • kondycję umysłową i fizyczną.

Właśnie dlatego warto dbać o zdrowy sen nie tylko w domu, ale i poza nim. A w jaki sposób?

Czym jest materac nawierzchniowy? 

Jak zapewnić sobie zdrowy sen poza domem? Postaw na materac nawierzchniowy!Dla każdego z nas zdrowy i komfortowy sen jest niezwykle ważny, zwłaszcza gdy śpimy poza domem. Niestety, nie zawsze dostępne łóżko spełnia nasze osobiste potrzeby i preferencje, przez co budzimy się zmęczeni i bez energii. Na szczęście, można temu zapobiec poprzez zabranie ze sobą innowacyjnego produktu, jakim jest materac nawierzchniowy 90×200. Jego budowa opiera się na kilkucentymetrowej warstwie pianki różnego rodzaju, dzięki czemu jest w stanie zagwarantować na:

  • higieniczne i antyalergiczne środowisko wypoczynku,
  • zmianę twardości w zależności od wykorzystanej pianki,
  • wyrównanie powierzchni, jeżeli śpimy na kanapie lub wyeksploatowanym podłożu do spania.

Co jeszcze wpływa na jakość naszego snu? 

Nie możemy również zaprzeczyć, że na jakość naszego snu poza domem wpływa wiele czynników. Zatem, o czym powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim o innych elementach wyposażenia łóżka, do których zalicza się stelaż, kołdra cienka, poduszka ergonomiczna oraz pościel zdrowa. Oprócz tego powinniśmy pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie w pozytywny wpływa na nasz wypoczynek. Uwzględniają one:>

  • lekkostrawną kolację,
  • unikanie alkoholu, kawy czy papierosów w godzinach wieczornych,
  • eliminowanie drzemek w ciągu dnia.

Na sen średnio przeznaczamy osiem godzin dziennie, dlatego warto zatem zadbać o komfortowy wypoczynek niezależnie od tego, czy śpimy w domu, czy poza nim. Pomóc w tym może wiedza, jakie czynniki wpływają na jakość snu oraz materac nawierzchniowy.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/