Spokojny sen Twojej pociechy to nie tylko chwila wytchnienia dla Ciebie, ale także niesamowicie istotna część życia dziecka. Tylko na odpowiednio dobranym podłożu maluch może wygodnie wypoczywać, a dodatkowo wysokiej jakości materac dba także o jego właściwy rozwój. Podpowiadamy jaki produkt najlepiej wybrać i czym kierować się przy zakupie. 

Rodzaje materacy dla dzieci

Na rynku znajdziesz wiele materacy przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych. Oferują je między innymi materace Andrychów. Modele, z których korzystają najmłodsi zostały wykonane z niesamowitą dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu możesz być pewien, że rozwój Twojego dziecka będzie przebiegał prawidłowo. Wśród materacy dla dzieci znajdziesz modele wysokoelastyczne, które wyróżniają się dużą sprężystością i perfekcyjnie dopasowują się do krzywizn ciała dziecka. Dzięki temu maluch może spać w prawidłowej pozycji, a jego kręgosłup jest odpowiednio podparty. Ten rodzaj wypełnienia jest także bardzo wytrzymały i odporny na odkształcenia – nawet bardzo niesforny maluch nie jest mu straszny. Wypełnieniem wykorzystywanym w modelach stworzonych specjalnie dla dzieci jest lateks. Dziecko może spać na tego typu materacu już od pierwszych dni swojego życia. Lateks to surowiec bardzo bezpieczny dla malucha. Zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu, dzięki czemu w podłożu nie rozwija się pleśń, czy grzyby. To także produkt antyalergiczny, który zadba o delikatną skórę Twojego dziecka.

Materac dla dziecka – jaki będzie idealny?

Materac do pokoju dziecka - jaki wybrać i gdzie go kupić?Materace Pułtusk oferują bardzo dużo modeli stworzonych z myślą o komfortowym śnie malucha. Jest ich naprawdę dużo, dlatego powinieneś wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie podłoża. Dokładnie sprawdź skład i właściwości podłoża – produkty wyróżniają się różnego rodzaju przeznaczeniami. Do zakupu musisz podejść bardzo indywidualnie – kupując produkt miej w głowie potrzeby Twojego dziecka. Dobrze, jeśli materac ma Opinię Instytutu Matki i Dziecka – upewni Cię ona w tym, że decydujesz się na naprawdę jakościowe podłoże. Materac powinien być antyalergiczny. Zarówno skóra, jak i układ oddechowy dziecka są bardzo delikatne, dlatego też tak ważne jest to, by kompleksowo o nie dbać. Modele antyalergiczne ograniczą niemalże do minimum możliwość rozwoju pleśni, czy mikroorganizmów wewnątrz wkładu. Dzięki wspomnianym właściwościom będziesz spokojny o zdrowie skóry dziecka, jak i całego jego organizmu. Higiena snu to niesamowicie ważny element jego rozwoju.

Twardy, czy miękki?

Nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie – najważniejszym aspektem odpowiednio dobranego materaca jest to, by ciało dziecka nie zapadało się w podłożu. Produkt musi być wystarczająco sztywny i zapewniać kompleksowe wsparcie dla kręgosłupa i całego ciała Twojej pociechy. Zbyt twarde podłoża mogą być powodem drętwienia kończyn, czy bezsenności dziecka. Jest bardzo uważny przy wyborze stopnia twardości materaca. Błędnie dobrane podłoże może mieć ogromny wpływ na rozwój dziecka – niskiej jakości produkty przyczyniają się między innymi do rozwoju wad postawy.

Już dziś zdecyduj się na zakup materaca idealnego dla Twojego dziecka. Pamiętaj, że musisz być pewny jego jakości – tylko dobre podłoże zapewni mu spokojny sen.