Pierwsza randka dla większości z nas była stresującym przeżyciem, do którego chcieliśmy jak najlepiej się przygotować. Są też jednak takie osoby, które nadal ten moment w swoim życiu mają przed sobą i zastanawiają się, jak najlepiej wypaść przed potencjalną drugą połówką. Odpowiednie przygotowanie jest tutaj oczywiście istotne, zarówno te dotyczące naszego wyglądu, jak i emocjonalne. Na szczęście z pomocą przychodzi ten artykuł, w którym znajdziesz kilka cennych wskazówek umożliwiających zminimalizowanie stresu i cieszenie się tym wyjątkowym doświadczeniem.

Zadbaj o swój wizerunek

W przygotowaniach nie tylko do pierwszej randki, ale także każdej kolejnej, ważny jest przede wszystkim odpowiedni ubiór. Chcemy się spodobać drugiej osobie, więc to oczywiste, że dołożymy wszelkich starań, aby nasz wygląd był zachwycający i estetyczny. Jednak takie podejście może sprawić też, iż nieco przesadzimy z wybraną stylizacją i nie będzie ona kompletnie pasowała do klimatu randki. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, gdzie ma się ona odbyć. Jeżeli jest to spotkanie na wieczornego drinka lub kolację w wykwintnej restauracji, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył coś elegantszego, np. koszulę lub koktajlową sukienkę. W tym przypadku dla pań sprawdzą się także szpilki. Jeśli jednak randka ma się odbyć w kawiarni lub być spotkaniem na lunch, lepiej postawić na bardziej casualowy outfit. Mogą być to nawet jeansy w połączeniu ze swetrem. Istotne jest jedynie to, abyśmy wyglądali schludnie i adekwatnie do sytuacji. Co jednak w przypadku pań, które noszą makijaż? Oczywiście on również nie pozostaje bez znaczenia. Jeżeli dochodzi do randki, większość kobiet decyduje się na nieco mocniejsze akcenty w swoim makijażu. Takie rozwiązanie jest natomiast ryzykowne – pierwsza randka to nie okazja do tego, aby testować nowe techniki w swoim makijażu. Zdecydowanie lepiej postawić na coś sprawdzonego, najlepiej po prostu na to, co nosimy na swojej buzi na co dzień. Dzięki temu potencjalny partner może nas poznać takimi, jakimi jesteśmy naprawdę. Jednak ponownie na uwadzę powinniśmy mieć także okoliczności randki – mimo wszystko lekki makijaż nie do końca będzie pasował do wyzywającej sukienki. Na koniec warto też wspomnieć o tym, aby przed spotkaniem wziąć prysznic, zadbać o swoje włosy i umyć zęby. Każdy z nas zwraca bowiem uwagę na zapach drugiej osoby.

Bądź punktualny

Jak przygotować się na pierwszą randkę?Przygotowania do randki nierzadko zajmują sporo czasu. Jednak powinniśmy zarządzać nim w ten sposób, aby pojawić się na spotkaniu w miarę punktualnie. Nigdy bowiem nie wiesz, jak na spóźnienie może zareagować potencjalna druga połówka. Lepiej więc zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i pojawić się na randce punktualnie. Jeśli jednak się spóźnisz, przeproś drugą osobę i zaproponuj jej w ramach rekompensaty drinka lub kawę. Ważne jest to, aby wyjść z problematycznej sytuacji szybko i skutecznie i tym samym zachować swoją twarz. Nie pozwól, aby spóźnienie zepsuło Twój wizerunek oraz sposób, w jaki druga osoba Cię postrzega.

Zabierz ze sobą dobry humor

Pierwsza randka niewątpliwie wiąże się ze stresem i niepewnością. Te emocje mogą być niekiedy tak silne, że możemy stracić ochotę na jakiekolwiek spotkanie. Z drugiej strony jednak nie wypada odmówić w ostatniej chwili, więc na randkę wybieramy się w nie najlepszym humorze, jesteśmy niepewni siebie i chcemy, aby jak najszybciej się ona zakończyła. Powinniśmy natomiast pamiętać, że taka postawa szybko zostanie zauważona przez naszego towarzysza i raczej mu się ona nie spodoba, a tym samym zbuduje sobie o nas nie za dobrą opinię. Pojawiając się na randce w złym humorze, także nie możemy spodziewać się, iż spotkanie przybierze zupełnie inny obrót i okaże się rewelacyjne. Jeśli nie będziemy wykazywać się zainteresowaniem, a nasz kiepski nastrój tłumaczyć przeróżnymi czynnikami, partner może się zniechęcić, a spotkanie będzie po prostu nieudane. Dlatego też na randki zawsze wybierajmy się z uśmiechem i radością.

Aby zadbać o dobre samopoczucie, warto także zwrócić uwagę na jakość swojego wypoczynku. Zdrowy sen to taki, któremu towarzyszą odpowiednie akcesoria sypialniane, a w szczególności wygodny materac. Być może idealny dla siebie model znajdziesz w abcsnu.pl lub w jednym z salonów stacjonarnych w Zamość.

Bądź sobą

Posiadanie dobrego humoru na randce to jedno, lecz przesadne próby podobania się potencjalnemu partnerowi to drugie. Mimo wszystko na randce powinniśmy być po prostu sobą i nie udawać na siłę kogoś, kim nie jesteśmy. Starajmy się też nie być nachalni i nie stawiać drugiej osoby w niekomfortowej sytuacji. Autentyczność najbardziej przyciąga ludzi, a sztuczne zachowanie może prowadzić do nieporozumień i niezręcznych okoliczności. Ponadto jeśli druga osoba faktycznie ma zostać naszym partnerem w przyszłości, powinna nas akceptować takimi, jakimi jesteśmy. Udając na randce kogoś innego, może ona zetknąć się z rozczarowaniem, gdyż myślała, że jesteśmy zupełnie inni, a związek po prostu będzie nieudany.

Przygotuj się na rozmowę

Randka to przede wszystkim wymiana słów. Ta pierwsza natomiast w głównej mierze skupia się na wymianie podstawowych informacji o każdej ze stron, ich zainteresowań i tym, czym się na co dzień zajmują. Dlatego też przygotowania do pierwszej randki powinny również obejmować tę część, w której zastanawiamy się, co chcemy o sobie powiedzieć. Naszym zadaniem jest to, aby przekonać do siebie potencjalnego partnera i z tego właśnie względu przede wszystkim przeanalizujmy nasze zainteresowania – jeżeli na randce przyznamy, że nie posiadamy żadnych pasji, druga strona może odebrać to jako słabość. Zastanówmy się więc, co naprawdę nas interesuje i czym moglibyśmy się podzielić z naszym towarzyszem. Istotne jest jednak to, aby nie kłamać – lepiej powiedzieć, że nadal szukamy tego, co mogłoby sprawiać nam radość. Nie zatajajmy też prawdy, jeśli chodzi o wykonywaną pracę. Często kłamiemy w tej kwestii, ponieważ nasz zawód bywa dla nas powodem do wstydu. Na samej randce unikajmy też niekomfortowych i trudnych tematów. Nie poruszajmy kwestii pieniędzy, przyszłości (zwłaszcza tej związanej z rodzicielstwem), polityki czy historii o swoich ex. Jest to grząski grunt, na którym lepiej nie stąpać na pierwszej randce.

Przygotowanie się na pierwszą randkę to nie tylko kwestia wyboru odpowiedniego miejsca czy stroju, ale także zadbanie o własne samopoczucie i autentyczność. Pamiętaj, że to spotkanie ma być przyjemnością dla obojga, więc bądź otwarty, relaksuj się i ciesz się chwilą. Jeśli jesteś sobą i podejdziesz do tego z pozytywnym podejściem, szanse na udaną randkę znacznie rosną. Powodzenia!

Przeczytaj także: Poduszka i jej rodzaje