Wrocław, perła Dolnego Śląska, urzeka nie tylko swoim urokiem architektonicznym, ale także bogatą historią i kulturą. To miasto, które w każdym zakamarku skrywa fascynujące ciekawostki i niepowtarzalny charakter. Od pięknych zabytków po nowoczesne atrakcje, Wrocław jest miejscem, które potrafi zachwycić każdego odwiedzającego. W poniższym artykule dowiesz się, co można odkryć we Wrocławiu, czyli mieście, które najczęściej kojarzy się z krasnalami widocznymi na każdym kroku. Jesteś ciekawy, jakie atrakcje i miejsca polecamy? W takim razie koniecznie zostań z nami i zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu!

Co warto zobaczyć, będąc we Wrocławiu?

Wrocław to trzecie co do wielkości populacji miasto w Polsce. Mieszka w nim prawie 700 tysięcy osób! Dlatego też Wrocław wyszedł naprzeciw swoim mieszkańcom i zapewnił im mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc, które mogą urozmaicić codzienne życie. Podobnie jest z turystami – kiedy przyjadą do Wrocławia, to mają mnóstwo do zobaczenia. Od czego zacząć?

Rynek

Przez całe wieki Rynek we Wrocławiu był samym centrum miasta, gdzie znajdował się najważniejszy targ. Jego powierzchnia to około 40 tysięcy metrów kwadratowych, co oznacza, że jest piątym co do wielkości rynkiem w Polsce – przebił nawet ten znajdujący się w Krakowie! To właśnie tutaj i w pobliżu samego rynku można znaleźć najwięcej krasnali, które również są jedną z atrakcji Wrocławia. Otoczenie wrocławskiego Rynku to przede wszystkim piękne kolorowe kamienice, których fundatorami w dawnych czasach byli patrycjusze, czyli zamożni mieszczanie. Na samym Rynku znajduje się wiele wspaniałych restauracji oraz ciekawych barów, które z całą pewnością zachwycą niejednego turystę.

Co warto zobaczyć, będąc we Wrocławiu?Stary Ratusz we Wrocławiu

Stary Ratusz we Wrocławiu budowano przez około 250 lat – od końca XIII w. aż po wiek XVI. W tamtych czasach był on siedzibą władz miejskich i sądów. Oczywiście cały budynek miał wiele remontów i renowacji oraz cały czas się zmieniał. Obecnie w Ratuszu znajduje się sala główna, w której organizowane są różne wydarzenia z udziałem najważniejszych przedstawicieli władz Wrocławia. Inne części tej pięknej budowli stanowią Muzeum Sztuki Mieszczańskiej oraz Piwnica Świdnicka, która po wielu perypetiach została ponownie otwarta dla gości w 2022 roku.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Jeśli jesteś fanem muzeów, to musisz koniecznie odwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu, które powstało w 1947 roku. Gmach budynku został zaprojektowany w stylu neorenesansowym i do dziś budzi wiele emocji. Przed samym głównym wejściem znajdują się brązowe posągi przedstawiające Michała Anioła i Albrechta Dürera, których autorem jest August Hertl. W Muzeum znajdują się wystawy stałe, które reprezentują między innymi sztukę polską, sztukę europejską z XV-XX wieku oraz sztukę śląską XVI-XIX wieku. Najważniejsze dzieła, które można zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu są: „Madonna z Jezusem i św. Janem” Agnolo Bronzino, „Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki” Pietera Brueghela młodszego oraz „Portret chłopca” Jeana Chardina.

Opera Wrocławska

Planujesz wyjazd do Wrocławia na kilka dni? Świetnie! To oznacza, że z całą pewnością będziesz mieć dużo czasu, więc śmiało możesz wybrać się do Opery Wrocławskiej. Sam budynek powstał w latach 1839-1841, a autorem projektu był Carl Ferdinand Langhans – niemiecki architekt, który zasłynął architekturą klasycyzmu. Prawie każdy spektakl na przełomie wielu lat był uważany a wielką uroczystość, w którym brały udział tłumy ludzi spragnionych tego rodzaju rozrywki. Obecnie w Operze uczestniczyć można w licznych koncertach, przedstawieniach teatralnych oraz pokazach baletu.

Punkt widokowy Sky Tower Wrocław

Jeśli chcesz zobaczyć Wrocław w panoramie, to koniecznie udaj się do Sky Tower, gdzie będziesz mógł wjechać windą na 49 piętro i podziwiać piękne miasto z aż ponad 200 metrów. Bilety można kupić każdego dnia w wyznaczonych godzinach.

Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie

Ciekawym miejscem na mapie Wrocławia jest Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie. Hydropolis podzielone jest na 7 stref, a każda z nich ma inną tematykę. Obiekt posiada również strefę przeznaczoną dla dzieci, co jest dużym ułatwieniem dla rodziców. Jeśli chodzi o stałe atrakcje, to muzeum oferuje: Historię Inżynierii Wodnej, Człowieka i Wodę, Miasto i Wodę, Ocean Życia czy Strefę Głębiny.

ZOO Wrocław

Naszą ostatnią propozycją jest ZOO we Wrocławiu. Jest to idealna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, a oglądanie dzikich zwierząt może być naprawdę fascynujące. We wrocławskim ZOO zobaczyć można między innymi: żyrafy, słonie, pingwiny przylądkowe, hipopotamy, wiele gatunków zwierząt drapieżnych, małp oraz ryb. Jeśli więc jesteś miłośnikiem takich atrakcji, to serdecznie polecamy!

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co można ciekawego zobaczyć i zwiedzić, będąc we Wrocławiu. Pamiętaj również o zarezerwowaniu hotelu z dobrej jakości łóżkiem. Jeśli jedziecie na romantyczny weekend we dwoje, to koniecznie wybierzcie pokój z materacem o wymiarach 160×200 cm, które znajdziesz, klikając w ten link: https://sennamaterace.pl/111-materace-160×200. Taki rozmiar zapewni Wam duży komfort podczas spania.

Przeczytaj także:

  1. Prześcieradło z gumką – dlaczego warto je wybrać?
  2. Materac dla osób z bólami kręgosłupa – jaki będzie odpowiedni? 
  3. Materac dla seniora – jaki model będzie najlepszy?