Operacje plastyczne z roku na rok zyskują na popularności. Koniec końców stanowią one innowacyjne rozwiązanie, które pozwala zdecydować o wyglądzie własnego ciała. Są one odpowiedzią dla naszych kompleksów, ale mogą też być wykonywane w celach zdrowotnych. Stały się jednak tak powszechne, że zrodziło się wiele skrajnych przekonań na ich temat. Jakie informacje znajdują zatem odzwierciedlenie w rzeczywistości, a które są całkowicie błędne? W tym artykule poznasz fakty i mity na temat operacji plastycznych!

Operacje plastyczne to fanaberia bogatych ludzi

Operacje plastyczne nigdy nie były tanie, jednak błędne jest założenie, że decydują się na nie tylko bogaci i sławni ludzie, którzy nie mają już co robić z pieniędzmi. Owszem, celebryci znacznie częściej korzystają z chirurgii plastycznej, gdyż po prostu ich na to stać, a poza tym zarabiają na siebie swoim wizerunkiem. Jednak przekonanie, że są to jedyne osoby po operacjach plastycznych, zrodziło się tylko ze względu na brak styczności z innymi takimi osobami w naszym najbliższym otoczeniu. Nie jest to zatem fanaberia bogatych ludzi – to rozwiązanie dostępne dla każdego, kto może sobie na to pozwolić. Ponadto obecne ceny zabiegów nie są już tak wysokie jak jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Wiele klinik oferuje różne opcje finansowania, a niektóre procedury mogą być pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne, jeśli mają one na celu naprawę deformacji spowodowanych wypadkami czy rekonstrukcję po operacjach onkologicznych.

Wszystkie operacje plastyczne dają sztuczny wygląd

Jest to zdecydowany mit. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, co chcemy osiągnąć. Poza tym warto zauważyć, że każdemu z nas podoba się coś innego. “Sztuczne” przypadki dotycząca najczęściej osób, które przeszły już wiele operacji i zabiegów, przez co mogą wyglądać nie do końca naturalnie, a wręcz przesadnie “idealnie”. Jedna czy dwie pojedyncze zmiany nie sprawiają, że człowiek wygląda sztucznie. Zresztą celem operacji plastycznej jest subtelne pokreślenie wyglądu z zachowaniem naturalności, które nie rzuca się w oczy.

Popularne fakty i mity na temat operacji plastycznychOperacje plastyczne mogą poprawić zdrowie fizyczne

Jest to fakt. Niektóre niedoskonałości i wady fizyczne faktycznie mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie naszego ciała. Przykładowo skrzywiony nos może powodować trudności z oddychaniem, a duże piersi mogą mocno obciążać kręgosłup. W takich przypadkach operacja plastyczna może być naprawdę dobrym rozwiązaniem, które nie tylko rozwiąże kompleks i zmniejszy dyskomfort związany z niezadowoleniem z wyglądu, ale również poprawi stan zdrowia fizycznego. Prosty nos ułatwi oddychanie, a mniejszy biust nie będzie już obciążał kręgosłupa.

Operacje plastyczne nie wpływają na codzienne aktywności

Operacja plastyczna jest jednak operacją, która wiąże się z dłuższym gojeniem rany. Dlatego też po tego typu zabiegu nie można od razu wrócić do codziennych aktywności. W zależności od rodzaju operacji i operowanej części ciała czas gojenia może się różnić. Poza tym należy zauważyć, że ciało każdego z nas ma inne zdolności regeneracyjne oraz inną tolerancję i próg bólu. Po samej operacji wygląd naszego ciała również może wyglądać niekorzystnie ze względu na opuchliznę czy siniaki. To sprawia, że raczej nie chcemy wychodzić do ludzi i wolimy zostać w domu, aż operowana część w końcu będzie wyglądać tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Niekiedy może upłynąć naprawdę sporo czasu, aż w końcu dojdziemy do siebie i wrócimy do pełni sił. Dlatego też powinniśmy pamiętać o zdrowym śnie, który jest najlepszym rozwiązaniem na regenerację organizmu. Warto więc wyposażyć się w wygodny materac dostosowany do naszych potrzeb. Pod tym linkiem: https://sleepinghouse.pl/160-materace-140×190-cm na pewno znajdziesz swój wymarzony materac!

Wybór kliniki i chirurga jest istotny

Jeśli zastanawiamy się nad operacją plastyczną, szczególnie ważny staje się wybór kliniki i chirurga. Niepowodzenie operacji może się bowiem wiązać z niedoświadczeniem i słabą kwalifikacją lekarza. Taka decyzja nie powinna być więc pochopna, a dokładnie przemyślana. Wcześniej warto się także zapoznać z innymi pracami wybranego chirurga oraz spotkać z nim na rozmowę, podczas której ustalicie, co ma zostać wykonane i czego tak naprawdę oczekujecie. Pod uwagę warto wziąć również renomę kliniki – czy klienci ją polecają i czy są zadowoleni z personelu medycznego.

Operacje plastyczne są na całe życie

Operacje plastyczne są na całe życie – fakt czy mit? W tym założeniu znajduje się trochę prawdy, ale jednak w większej części jest on mitem. Wszystko zależy tak naprawdę od wykonywanego zabiegu, gdyż jego efekty mogą utrzymywać się przez różny okres. Zazwyczaj są one długotrwałe, ale nie każde utrzymują się do końca życia. Niektóre operowane części po wielu latach będą potrzebowały poprawki. Starzenie się organizmu jest niestety nieuniknione, a to może wpływać w znacznym stopniu na nasz wygląd zewnętrzny. Z kolei mniejsze zabiegi, np. powiększanie ust zapewniają krótsze efekty, a tym samym konieczne jest ich powtórzenie już po nawet kilku miesiącach.

Operacje plastyczne są ryzykowne

Współczesna medycyna estetyczna stosuje takie rozwiązania, które praktycznie w żaden sposób nie są dla nas ryzykowne. Jest to zatem mit. Warto jednak decydować się na doświadczonych specjalistów i odpowiednie kliniki, które przestrzegają norm, minimalizując tym samym ryzyko niepowodzenia i powikłań.

Operacje plastyczne, podobnie jak wiele innych dziedzin medycyny, są obarczone zarówno fałszywymi przekonaniami, jak i faktycznymi korzyściami. Kluczowe jest zrozumienie, że każdy przypadek jest inny, a podjęcie decyzji o operacji plastycznej wymaga starannego zastanowienia i wsparcia ze strony wykwalifikowanego personelu medycznego.

Zajrzyj również tutaj:

  1. Czym jest materac hybrydowy? Zalety i wady materacy hybrydowych
  2. Materace Hilding – dla kogo to dobry wybór?
  3. Dla kogo materac rehabilitacyjny będzie optymalnym wyborem? Przewodnik po rodzajach i rozmiarach materacy rehabilitacyjnych