Dobry sen to jeden z kluczowych czynników produktywnego i zdrowego życia. Niestety wielu z nas bardzo często zapomina o tak ważnym elemencie na drodze do pełnej regeneracji organizmu. Dlatego tak istotne jest uświadomienie sobie, co konkretnie wpływa na optymalny odpoczynek. Jedną z najważniejszych rzeczy jest w tej materii przygotowanie komfortowego miejsca do spania, w tym wybór odpowiedniego materaca.

Każdy z nas, szczególnie po ciężkim dniu pracy, potrzebuje wypoczynku. Regeneracja ciała i umysłu nie jest jednak możliwa, jeśli nie sprzyjają nam okoliczności i nie mamy do tego odpowiednich warunków. Z tego powodu tak ważnym miejscem w życiu każdego z nas jest… łóżko z wygodnym materacem.

Higiena snu – o czym warto wiedzieć

Większość osób do prawidłowej regeneracji potrzebuje od 6 do 9 godzin snu. Wiele zależy od naszego zegara biologicznego, genów, kondycji fizycznej oraz psychicznej, a także tego, w jakim rytmie żyjemy. W dzisiejszych czasach coraz trudniej nam jednak poświęcić na sen odpowiednią ilość czasu, dlatego bardziej niż o długość wypoczynku powinniśmy zadbać o jego jakość. Co zrobić, aby była ona jak najwyższa? Przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach śpimy. Mowa tutaj nie tylko o pomieszczeniu, które przed zaśnięciem powinniśmy między innymi przewietrzyć czy też zadbać o odpowiednią temperaturę, ale głównie o łóżku, a w szczególności o materacu, na którym spędzimy noc.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Sprężyny w materacu – czy ich liczba przekłada się komfort snu? Gdzie kupić wygodny materac sprężynowy w Zamościu?Wygodny i dobrze dobrany do naszych potrzeb materac to jeden z najważniejszych elementów, o których należy pamiętać w kontekście poprawy jakości snu oraz naszego ogólnego samopoczucia. Komfortowy materac to taki, który sprawia, że podczas snu regeneruje się całe ciało. Jedną z najważniejszych cech odpowiedniego materaca jest to, aby obciążał on wszelkie partie mięśni oraz kręgosłup. Dlatego tak istotna jest jego elastyczność, sprężystość, a także twardość, które łącznie decydują o tym, czy rano wstaniemy wypoczęci i gotowi na zmierzenie się z wyzwaniami, które przynosi nowy dzień.

Czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

Wielu z nas dopiero w momencie zakupu nowego materaca uświadamia sobie, jak trudne jest to zadanie. Przed wyborem konkretnego rodzaju warto więc zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami i dowiedzieć się, na co konkretnie zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się udanym nabytkiem. Zasadniczo materace można podzielić na lateksowe, z pianki oraz sprężynowe. To właśnie ostatni z nich jest najpopularniejszy z uwagi na swoją specyfikację, uniwersalność, a także zakres cenowy. Materace sprężynowe dzieli się w większości przypadków na tzw. bonellowe oraz kieszeniowe (pocketowe). Pierwszy z nich charakteryzuje się połączonymi sprężynami, przez co ugięcie jednej z nich wprawia w ruch pozostałe, drugi natomiast posiada system tkaninowych kieszeni, w których umieszczone są sprężyny, dzięki czemu każda z nich pracuje niezależnie od innych.

Ile sprężyn najczęściej znajdziemy w materacu?

W obu przypadkach jedną z rzeczy, która decyduje o wygodzie i funkcjonalności jest liczba sprężyn w materacu. To bowiem one przyjmują na siebie ciężar ciała osoby leżącej i wpływają na jakość odpoczynku, ale także żywotność samego materaca. Ile sprężyn w materacu? Każdy model posiada nieco inną specyfikację, ale przyjmuje się, że w standardowych materacach bonellowych zamontowanych jest od około 100 do 200 sprężyn na metrze kwadratowym. Przy materacach kieszeniowych liczba ta waha się od 200 do nawet 1000 sprężyn na jeden metr kwadratowy. Liczba sprężyn w materacach jest więc różna i dużo zależy od wymagań samego klienta oraz tego, jak wiele będzie chciał zapłacić, ponieważ produkty o lepszej sprężystości są zazwyczaj nieco droższe, choć i tutaj nie jest to regułą.

O czym pamiętać, dobierając liczbę sprężyn w materacu?

Jak już wspomniano, ilość sprężyn w materacu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Co do zasady, im większa ich liczba, tym lepiej. Wówczas materac jest o wiele bardziej elastyczny i w pewnym sensie dostosowuje się do ciała, a co za tym idzie, możemy w pełni się zrelaksować. Ilość sprężyn w materacach wpływa nie tylko na jakość snu, ale także odpoczynek mięśni. Materace z wysoką sprężystością polecane są osobom, które zmagają się z kontuzjami, bólami, problemami z kręgosłupem, a także seniorom. Nie zmienia to oczywiście faktu, że na zakup wygodnego materaca powinien zdecydować się każdy z nas. Im wcześniej zadbamy o swoje zdrowie i samopoczucie, tym szybciej zaprocentuje to w przyszłości, a przede wszystkim zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia wielu chorób.

Ile kosztuje wygodny materac?

Zakres cenowy jest szeroki i wiele zależy od konkretnego producenta, modelu, wykorzystanych materiałów, jakości wykonania czy zastosowanych technologii. Bardzo często o cenie końcowej decyduje jakiś detal, który jednak w dłuższej perspektywie może mieć wpływ na komfort korzystania z materaca. Ceny przy materacach sprężynowych zaczynają się od kilkuset, a kończą nawet na kilku tysiącach złotych. Z całą pewnością jest to jednak jedna z najlepszych inwestycji w naszym życiu i swoisty “prezent” dla naszego ducha i ciała.

Jaki materac wybrać?

Nie ma jednej odpowiedzi na tego rodzaju pytanie. Wiele zależy od naszych preferencji, uwarunkowań zdrowotnych, a także grubości portfela. Pewne jest natomiast to, że oferta jest na tyle szeroka, iż z pewnością każdy znajdzie materac, który spełni oczekiwania i będzie dobrze służył przez długi czas. Gdzie kupić wygodny materac sprężynowy w Zamościu? Na jakie materace warto zwrócić uwagę? Jedną ze sprawdzonych i docenianych marek na rynku jest Hilding, której produkty łączą w sobie nowoczesność, wytrzymałość, atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim są ergonomiczne oraz stworzone z naturalnych, przyjaznych człowiekowi i środowisku materiałów. Materace można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i zamówić w sklepie internetowym.

Jeśli podobał Ci się powyższy artykuł i chciałbyś pogłębić swoją wiedzę, zapraszamy na bloga na stronie autoryzowanego dystrybutora materacy i łóżek najlepszych polskich marek. Jeśli nie potrzebujecie więcej informacji a, chcielibyście zapewnić sobie zdrowy i wygodny sen, zapraszamy także na zakupy materacy, poduszek, kołder i innych przydatnych w sypialni gadżetów. Zapraszamy – https://sleepinghouse.pl/ – autoryzowany sklep marki Hilding i wielu innych.