W życiu każdego człowieka przychodzi czas, kiedy dorasta. Nastoletni okres to ogromna zmiana nie tylko w sposobie myślenia młodego człowieka, ale także w jego organizmie. Istnieje wiele czynników, które wpływają na prawidłowy proces dojrzewania, jednak najważniejszym z nich jest zdrowy oraz efektowny sen, jaki zapewnić może tylko odpowiednio dobrany materac dla nastolatka. Dlaczego jest on taki ważny oraz czym wyróżnia się dedykowany dla tej grupy wiekowej Hilding Funky? 

Dlaczego materac dla nastolatka jest taki ważny?

Materac dla nastolatka powinien stanowić podstawowe wyposażenie pokoju. Pozwala on nie tylko zapewnić komfortowy sen, ale wpływa w pozytywny sposób na prawidłowy rozwój dziecka. W końcu nie da się ukryć, że w tym okresie nastolatkowie spędzają sporą liczbę godzin w szkolnej ławce, przed komputerem lub telewizorem, a najczęstszą formą wypoczynku jest siedzenie lub leżenie. Siedzący tryb życia w znaczący sposób wpływa na kręgosłup, który nadal się rozwija i kształtuje. Odpowiednio dobrany materac pomoże w czasie snu ustabilizować oraz odciążyć kręgosłup, zapobiegając powstawaniu wad postawy. Ponadto materac dla nastolatka w pozytywny sposób wpływa na regenerację całego ciała oraz ogólne samopoczucie dziecka. Wybierając odpowiedni materac dla nastolatka należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, aby:

  • był antyalergiczny,
  • miał odpowiednio dopasowaną twardość do wzrostu oraz wagi dziecka,
  • był odporny na odkształcenia,
  • był łatwy do utrzymania w czystości,
  • był inwestycją na lata.

Nieprawidłowy wybór materaca dla nastolatka może przyczynić się nie tylko do powstania wad postawy, ale także wywołać dolegliwości bólowe oraz ogólny dyskomfort. Z uwagi na to warto pomyśleć o zakupu materaca, takiego jak Hilding Funky. Dlaczego?

Czym wyróżnia się Hilding Funky? 

poznaj idealny materac dla nastolatka - hilding funkyHilding Funky został wyprodukowany specjalnie z myślą o nastolatkach. Z uwagi na fakt, że każda grupa wiekowa wymaga odpowiedniego podłoża do spania, materace Hilding posiadają wiele aspektów, które umożliwiają indywidualne dopasowanie materaca pod potrzeby konkretnej osoby. Jeśli chodzi o Hilding Funky, to materac ten przede wszystkim cechuje się dwiema twardościami. Oznacza to, że zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie materaca znajduje się pianka, na której nastolatek może spać. Różnią się one twardością – jedna klasyfikowana jest jako H2, a druga jako H3. W zależności od wagi dziecka można wybrać jedną, albo drugą twardość. Możliwość obracania materaca sprawia, że jest on inwestycją na lata, ponieważ w przypadku nagłej zmiany sylwetki oraz wagi nastolatka nie trzeba kupować nowego materaca – wystarczy go tylko obrócić! Producent zastosował w Hilding Funky innowacyjny typ pianki poliuretanowej, jaką jest pianka FlexiFoam. Charakteryzuje się ona wysoką elastycznością oraz plastycznością, a jej struktura zapewnia odpowiednie przystosowywanie się do ciała oraz dostarcza najwyższy komfort w czasie użytkowania. Wszystkie materace do spania od Hilding Anders są wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji oraz nie wywołują alergii. Z korzyścią dla nastolatków materac Hilding Funky posiada siedem stref twardości, które umożliwiają odpowiednie dopasowanie się wkładu do anatomicznej budowy nastolatka, dzięki czemu kręgosłup ma doskonałe podparcie w czasie snu. Nie można zapomnieć również o pokrowcu, którego materiał posiada podwyższoną odporność na ścieranie. Można go również ściągnąć i wyprać, dzięki czemu jest łatwy do utrzymania w czystości. Hilding Funky jest wyjątkowym materacem, który jest łatwy do przechowywania i można go rolować, dzięki czemu można go w łatwy sposób przechowywać.

Materac dla nastolatka w pozytywny sposób wpływa na prawidłowy rozwój kręgosłupa w okresie dojrzewania. Umożliwia efektywny wypoczynek oraz zapewnia komfortowe warunki do snu, co doceni każdy nastolatek. Tym właśnie jest Hilding Funky – odpowiednim dla każdego nastolatka materacem.