Wpisując w wyszukiwarkę frazę „materac sprężynowy 200×200” można zauważyć, że wyniki są bardzo zróżnicowane. Niekiedy można ujrzeć modele kieszeniowe, w innych przypadkach można natknąć się na modele multipocket. Czym więc tak naprawdę różnią się od siebie te dwa rodzaje podłoży do snu?

Materac multipocket, czyli jaki?

Materace multipocket to zaawansowane modele sprężynowe, które wyróżniają się zwiększoną liczbą sprężyn na 1m2. Dzięki takiemu rozwiązaniu są w stanie zapewniać jeszcze lepszą elastyczność punktową, a w efekcie dokładniejsze dopasowanie do ciała. Sprężyny znajdują się w osobnych, tekstylnych kieszonkach, dzięki którym są w stanie pracować w pełni indywidualnie. W materacach multipocket nie pojawia się tak zwany „efekt fali”, co oznacza, że w momencie, gdy na jednym materacu śpią dwie osoby, drgania wynikające z obracania się jednej z nich nie przenoszą się. Odseparowanie sprężyn od siebie pozwoliło również na wygłuszenie ich pracy, dlatego nie trzeba martwić się o irytujące dźwięki wydawane przez materac. Co ważne, każda sprężyna to osobny punkt podparcia dla ciała, dlatego można mieć pewność, że jest ono w tym przypadku bardzo dokładnie podpierane. Każdy materac multipocket jest uzupełniony o piankę, która podnosi komfort użytkowania i wzmacnia cechy rehabilitacyjne wyrobu. Najczęściej stosowanymi piankami są: termoelastyczne, wysokoelastyczne i lateksowe.

Materac sprężynowy kieszeniowy czy multipocket?Czym charakteryzują się materace kieszeniowe?

Materace kieszeniowe, czyli druga grupa zaliczająca się do podłoży zbudowanych na bazie sprężyn, są stosunkowo podobne do wcześniej opisanych. W tym przypadku sprężyny również są umieszczone w oddzielnych kieszonkach z tkaniny, dzięki czemu są one niezależne od siebie. Różnica polega jednak na tym, że sprężyny mają w tym przypadku zdecydowanie większą średnicę, przez co ich zagęszczenie jest nieco mniejsze, a materac posiada mniej punktów podparcia. Przekłada się to rzecz jasna na cenę – propozycje tego typu są zdecydowanie bardziej przystępne cenowo, niż podłoża multipocket. W ich wnętrzu również znajdują się różnego rodzaju pianki, które odpowiadają za podwyższenie komfortu użytkowania.

Materace sprężynowe – cechy wspólne

Pomimo drobnych różnic wynikających z budowy sprężyn, materace kieszeniowe i multipocket mają również dużo wspólnych cech. W większości materacy sprężynowych stosuje się podział na kilka stref twardości (z reguły 7). Jest to dodatkowe wzmocnienie elastyczności punktowej i zabieg, który pozwala na jeszcze dokładniejsze dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała. Pozwala kręgosłupowi na utrzymanie zdrowej i naturalnej pozycji, a ponadto podpiera również inne części ciała. Na uwagę zasługuje również fakt, iż wszystkie materace sprężynowe są produktami bardzo wysokiej jakości. Są niesamowicie trwałe, wykonane z drutu wysokiej jakości odpornego na korozję.

Zakup materaca kieszeniowego lub multipocket to inwestycja na lata, której z pewnością nie pożałujesz. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości podłożu, które zapewni Ci ogromny komfort użytkowania, jest to doskonały wybór.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/