Na zdrowy sen składa się naprawdę wiele czynników – nie liczy się tylko to, gdzie śpimy, ale również temperatura powietrza w pomieszczeniu, kolory ścian, czy sypialniane akcesoria. Na zdrowy sen wpływa też oczywiście tryb życia. Jeśli żyjemy zdrowo – nasz sen jest automatycznie lepszy. Ogromnie ważną częścią dobrego wypoczynku jest podłoże, na którym przychodzi Ci zasypiać – wersalki i kanapy nie nadają się do snu. 

Cechy materaca nawierzchniowego

Produkty wykonuje się zazwyczaj z elastycznej pianki, ewentualnie lateksu. Nie są wysokie – mają najczęściej od 5 do 8 cm grubości. Z tego powodu w środku produktu nie mogą znajdować się sprężyny. Zastosowań produktu jest wiele – możesz położyć go na nowy materac bazowy, lub wysłużony, starszy model. Jest również bardzo dobrym pomysłem, jeśli chcesz utrzymać podłoże w czystości. Wszelkie zanieczyszczenia zatrzymają się na materacu nawierzchniowym, którego pokrowiec możesz po prostu regularnie prać. Dzięki temu dbasz o higienę snu i blokujesz rozwój bakterii, czy roztoczy w produkcie. Zazwyczaj materace nawierzchniowe są na tyle cienkie, że możesz je rolować i przechowywać w szafie. Dzięki temu ich transport jest również bardzo prosty.

Dlaczego warto kupić materac nawierzchniowy?Kiedy zdecydować się na zakup materaca nawierzchniowego?

Powodów może być naprawdę wiele, ale materac nawierzchniowy 140×200 warto kupić zwłaszcza w przypadku, gdy przychodzi Ci spać na kanapie, czy sofie. To często niewygodne podłoża, które zupełnie nie nadają się do jakościowego wypoczynku. Materac nawierzchniowy wyrówna wgłębienia w meblach i odczuwalnie podniesie komfort Twojego snu. Jest świetnym pomysłem w domach, w których znajdują się dzieci i zwierzęta, które uwielbiają rozrabiać. Bardzo ciężko usunąć zabrudzenia z materaca bazowego, natomiast z nakładki wystarczy zdjąć pokrowiec i wyprać w odpowiedniej temperaturze. Jeśli jesteś po operacji – to dobra opcja dla Ciebie. Produkt podwyższa podłoże o kilka centymetrów, dzięki czemu wstawanie jest zdecydowanie ułatwione. Możesz też zakupić produkt, jeśli podłoże, na którym odpoczywasz jest zbyt miękkie, lub zbyt twarde. Materac nawierzchniowy zniweluje problem i sprawi, że będziesz mógł spokojnie odpoczywać. Może również przydać się przy okazji wycieczki pod namiot i zastąpić niewygodną karimatę.

Wysoka jakość

Jeśli kupujesz materac nawierzchniowy zwróć szczególną uwagę na to, by był wykonany z wysokiej jakości materiałów. Tylko starannie wykonany produkt zapewni Ci komfortowy sen i poprawi jego jakość. Bardzo dobrym wyborem będzie model Hilding Alt, który został wykonany z pianki termoelastycznej. Jest niezwykle miękki i z łatwością dopasowuje się do kształtu ciała. Poleca się go alergikom, ponieważ zastosowane do jego produkcji materiały nie nasilają alergii i hamują rozwój bakterii, czy grzybów. Jest ogromnie elastyczny i plastyczny, nadaje się przede wszystkim do zmiękczania twardych powierzchni. Jego pokrowiec możesz regularnie prać, dzięki czemu zadbasz kompleksowo o higienę snu. Produkt tworzy komfortowe podparcie, dzięki czemu nie musisz martwić się o ból pleców, czy niewyspanie.

Naprawdę warto pomyśleć o zakupie materaca nawierzchniowego – jest niezwykle uniwersalny, dzięki czemu sprawdzi się w prawie każdym domu.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/