Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny w naszym życiu jest sen. Aby był on w pełni jakościowy konieczne jest trzymanie się kilku zasad, w tym przygotowanie odpowiednich warunków do odpoczynku. Strzałem w dziesiątkę będzie w tym kontekście dobór odpowiedniego materaca. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Jakie parametry należy wziąć pod uwagę? Właśnie na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym tekście.

W obecnych czasach bardzo trudno o skuteczną regenerację naszego ciała oraz umysłu. Żyjemy w szybkim tempie, stresie, pod dużą presją, codziennie mierzymy się z kolejnymi wyzwaniami. Przez to wszystko zapominamy, jak ważny jest odpoczynek, bez którego tracimy produktywność, motywację i energię, aby móc działać na sto procent.

Dlaczego regeneracja jest tak ważna?

Wypoczynek nie powinien sprowadzać się wyłącznie do robienia przerw między realizacją poszczególnych zadań, ale także, a może przede wszystkim, na dbaniu o poprawną higienę snu. Nie jest tajemnicą, że większość z nas spędza w łóżku jedną trzecią życia. Dlaczego więc nadal niektórzy nie przykładają odpowiedniej wagi do tego, aby zagwarantować sobie najlepsze z możliwych warunków do snu? Dobrze przespana noc może poprawić dosłownie każdy aspekt naszego życia, sprawić, że zyskamy mnóstwo siły. Aby tak się jednak stało, musimy skupić się nie tylko na przystosowaniu pomieszczenia, w którym śpimy, lecz przede wszystkim postawić na solidny i wygodny materac!

Wybór materaca – na co zwrócić uwagę

Decyzja o zakupie nowego materaca to dopiero początek drogi do poprawienia jakości swojego życia. Wybór odpowiedniego materaca nie jest bowiem tak prosty, jakby się mogło wydawać. Szeroka oferta sprawia, że stajemy przed dylematem, na co w szczególności zwrócić uwagę, aby nie żałować później dokonanego zakupu. Na szczęście jest kilka podstawowych zasad, których powinniśmy się trzymać, a liczba dostępnych na rynku rodzajów oraz modeli materaców sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Do najważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze, zalicza się przede wszystkim twardość materaca, jego elastyczność, wymiary, grubość oraz ilość sprężyn w materacu. To bowiem materace sprężynowe są od wielu już lat jednym z rodzajów cieszących się największą popularnością.

Który rodzaj materaca wybrać?

Jakie sprężyny stosowane są w materacach? Czy ich ilość ma wpływ na wygodę materaca? Ile zapłacimy za materac  sprężynowy w Zamościu?Producenci wręcz prześcigają się w tym, aby stworzyć produkty w jak największym stopniu zbliżone do potrzeb i wymagań klientów. Z tego powodu można wyróżnić wiele rodzajów materaców, w tym lateksowe, z pianki (m.in. poliuretanowej, wysokoplastycznej czy termoelastycznej), a także właśnie sprężynowe, które można podzielić w szczególności na bonellowe i kieszeniowe. Materace bonellowe cechuje system połączonych sprężyn, które w chwili nacisku oddziaływują na siebie wzajemnie, kieszeniowe natomiast posiadają o wiele nowocześniejszą konstrukcję, w której każda sprężyna umieszczona jest w osobnej tkaninowej kieszeni. Dzięki temu uginanie się jednej nie wpływa na inne, a tak zbudowany materac zachowuje wysoką elastyczność i dostosowuje się do ciała osoby leżącej.

Czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

Czy ilość sprężyn w materacach wpływa na odczucia i wygodę – tego typu pytania padają bardzo często. Odpowiedź na nie może być tylko jedna i brzmieć: oczywiście, że tak! Liczba sprężyn w materacu w dużej mierze odpowiada za jakość wypoczynku. Im jest ich więcej, z tym większym komfortem leżenia mamy do czynienia. Dlaczego się tak dzieje? Najprościej tłumacząc, jeśli ilość sprężyn w materacu jest duża, są one rozmieszczone równomiernie i bardzo gęsto na całej jego powierzchni. Dzięki temu materac jest w stanie dostosować się do naszego ciała, co pozwala na całkowitą regenerację mięśni, stawów, a szczególnie kręgosłupa, który w ciągu dnia jest narażony na spory wysiłek.

Ile sprężyn najczęściej znajdziemy w materacu?

Ile sprężyn w materacu? To zależy. Ilość sprężyn w materacach jest zależna od poszczególnych rodzajów, a bardzo często indywidualnej budowy poszczególnych modeli. W materacach bonellowych wbudowanych jest zazwyczaj od 100 do 200 sprężyn w przeliczeniu na metr kwadratowy, w kieszeniowych (pocketowych) z kolei na metrze kwadratowym możemy znaleźć ich od około 200 do nawet 1000. Jaka powinna być liczba sprężyn w materacach, abyśmy mogli mówić o pełnym komforcie? Jak już wspomniano, im jest ich więcej, tym więcej punktów podparcia, a więc wyższy komfort dla użytkownika.

O czym pamiętać dobierając liczbę sprężyn w materacu?

Liczba sprężyn w materacach to oczywiście tylko jeden z parametrów, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze danego produktu, ale jakże istotny. Na materac z dużą ilością sprężyn powinny zdecydować się przede wszystkim pary, osoby starsze oraz zmagające się z problemami z kręgosłupem lub bólem mięśni. Niezależnie jednak od dolegliwości zdrowotnych warto zaopatrzyć się w możliwie jak najlepszy materac. Jest to bowiem bardzo opłacalna i długofalowa inwestycja we własne zdrowie oraz samopoczucie. Przy wyborze materaca, oprócz jego sprężystości, należy zwrócić uwagę na grubość (im jest większa, tym lepiej), optymalne wymiary, a także twardość.

Ile zapłacimy za materac sprężynowy w Zamościu?

Trudno wprost odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Przedział cenowy materaców sprężynowych jest bowiem tak szeroki, jak ich wybór. Każdy z modeli charakteryzuje się nieco inną specyfiką, a co za tym idzie – końcowy koszt jego zakupu może być uzależniony od wielu czynników, w tym jakości i rodzaju użytych materiałów, wymiaru, liczby warstw oraz dodatkowych udogodnień. Ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Z całą pewnością jednak każdy klient znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom, ale i budżetowi. Warto wybierać pośród zaufanych producentów, na przykład wśród produktów marki Hilding, której materace wyróżniają się wysoką jakością, ergonomią, wytrzymałością, jak i nowoczesnym wyglądem. Można je nabyć w sklepach stacjonarnych, a także online za pośrednictwem sklepu internetowego.