Wieloletnie pary często zaniedbują swoją relację. Wydaje nam się bowiem, że po dłuższym czasie nie musimy już nic robić, a tym bardziej starać się o względy drugiej połówki. Niestety nią działa to w ten sposób. Każdy związek powinien być nieustannie pielęgnowany, aby był szczęśliwy i zdrowy. Jeśli więc uważasz, że Twoja relacja nie wygląda już tak jak kiedyś, skorzystaj z kilku poniższych wskazówek. Dzięki nim z pewnością pogłębisz stosunki ze swoim partnerem!

Zadbaj o bliskość

Bliskość to w zasadzie fundamentalny element udanego związku. Powinniśmy więc o nią zadbać nie tylko na początku relacji, ale także w jej dalszych etapach. Pozostawanie w emocjonalnych stosunkach pozwala zachować komfort psychiczny — zawsze wiemy, do kogo możemy udać się po pomoc i kto nas wysłucha. Poza tym bliskość jest w szczególności ważna na co dzień, kiedy z powodu dużej ilości obowiązków często nawet nie mamy okazji, aby porozmawiać ze swoim partnerem. Ponadto dochodzi tu także kwestia wsparcia oraz zaufania. Jeśli nie potrafimy zaufać swojemu partnerowi, nasza bliskość z pewnością szybko się wypali.

Czas dla siebie

Jak pogłębić relację ze swoją drugą połówką?W dzisiejszych czasach znalezienie czasu na randkę graniczy prawie z cudem, a co dopiero wygospodarowanie chwili dla swojego wieloletniego partnera. Nasze życie potrafi nabrać takiego tempa, w którym trudno nawet znaleźć czas dla nas samych. W rezultacie zaniedbujemy swoją relację, gdyż nie mamy, jak jej pielęgnować przez wzgląd na natłok pracy i innych obowiązków. Zastanówmy się, czy jest to faktycznie gra warta świeczki. Będąc w związku, musisz liczyć się z tym, że regularnie trzeba poświęcać czas drugiej połówce. W przeciwnym wypadku Wasza relacja osłabnie, a partner może już nie chcieć dłużej utrzymywać tej relacji. Dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, aby jak najczęściej wspólnie spędzać czas. Niekoniecznie musi to być randka — róbcie razem cokolwiek, aby po prostu móc porozmawiać i skupić się na swoich potrzebach. Oczywiście od czasu do czasu warto podjąć się czegoś niecodziennego, co pozwoli Wam wprowadzić trochę różnorodności do Waszej relacji.

Pielęgnuj sprawy łóżkowe

Dla wielu osób seks jest nieodłącznym elementem udanego związku. Inni zaś uważają, że nie jest on potrzebny do szczęścia, a zdrowa relacja powinna opierać się na innych kwestiach. Kto ma rację? Trudno stwierdzić. Aczkolwiek niewątpliwe jest to, że każdy związek powinien znaleźć pewien kompromis, dzięki któremu będzie zadowolona każda ze stron. Wszyscy mamy bowiem nieco inne potrzeby, a w związku należy je jasno komunikować. W przeciwnym wypadku Twój partner lub partnerka nie będzie miał pojęcia o tym, czego właściwie oczekujesz. Pielęgnowanie spraw łóżkowych pozwoli Wam utrzymać bliskie stosunki intymne, co w znaczący sposób wpłynie na jakość relacji i na Wasze zaufanie. Poza tym nic innego nie rozpala tak uczucia oraz miłości. Aby mogło Wam być jeszcze wygodniej, warto wyposażyć swoje łóżko w odpowiedni materac. Pod tymi linkami: http://www.sleepinghouse.pl/, https://hilding.pl/ znajdziecie wiele świetnych modeli, które gwarantują najwyższą jakość wypoczynku. Natomiast na tej stronie: https://kobietyonline.com.pl znajduje się więcej wskazówek dotyczących właściwego wyposażenia łóżka.

Angażuj się

Jeśli nie będziesz zwracał uwagi na swoją drugą połówkę, może ona poczuć się zaniedbana. Dlatego też tak ważne jest to, aby nieustannie się angażować. Brak inicjatywy to bowiem jeden z najczęstszych problemów, jakie pojawiają się we współczesnych związkach. Nieraz bywa też tak, że któraś ze stron jest bardziej zaangażowana w utrzymanie relacji i obwinia ona drugą osobę o obojętność. W rezultacie Wasze stosunki ulegają znacznemu pogorszeniu. Warto jednak pamiętać o umiarze i zachowaniu pewnej granicy — jeśli będziesz zbyt zaangażowany, druga strona może odebrać Twoje zachowanie jako natarczywe oraz desperackie. Wniosek wysuwa się więc jeden — nadmierna inicjatywa jest równie zła co jej brak.

Małe gesty

Co może być najlepszy przykładem angażowania się w związek? Oczywiście, że małe gesty! Dbanie o miłość oraz relację to nie tylko bliskość intymna i mówienie „kocham”. W zdrowym i szczęśliwym związku liczą się także drobne gesty czy bezinteresowna pomoc. Niekoniecznie chodzi tutaj o wręczanie prezentów bez okazji, chociaż one także mogą wywołać uśmiech na twarzy drugiej połówki. Do małych gestów należy także zwykłe przytulenie, pocałunek na dzień dobry, przygotowanie ulubionego posiłku, powiedzenie jakiegoś komplementu. Tych rzeczy jest naprawdę sporo! Warto więc zwracać na nie uwagę, a także docenić to, co robi dla nas druga osoba.

Często rozmawiaj

Kryzys w związku najczęściej pojawia się wtedy, kiedy partnerzy przestają ze sobą rozmawiać oraz wyznawać swoje emocje i uczucia. Jak mamy więc zrozumieć swoje wzajemne potrzeby oraz oczekiwania, skoro nie wymieniamy ze sobą choćby dwóch słów? Ponadto niedomówienia często wywołują niepotrzebne konflikty, które z kolei nie są możliwe do rozwiązania, jeśli nie będziemy ze sobą rozmawiać. Pamiętaj — komunikacja to absolutny fundament! Poza tym Wasze rozmowy powinny być szczere i obustronne. To wręcz niedopuszczalne, aby jedna ze stron czuła się, jakby mówiła do ściany. Ważne jest również to, żeby spojrzeć na pewne sprawy z perspektywy sympatii. Nie zawsze będziemy mieć we wszystkim rację i należy to sobie uświadomić. Otwieranie się na odczucia swojego partnera i zawieranie kompromisów jest prawdziwym dowodem miłości. Nie warto więc na siłę obstawiać przy swoim. Razem szukajcie rozwiązań, dla których Wasza relacja pozostanie zdrowa i szczęśliwa.

Miłość to piękne uczucie i zdecydowanie nie należy go zaniedbywać. Jeśli faktycznie kochasz drugą osobę, powinieneś jej to udowadniać każdego dnia, nie tylko od okazji oraz święta. Z pomocą powyższych porad z pewnością uda Ci się stworzyć głęboką oraz szczęśliwą relację.

Materiał partnera sleepinghouse.pl