Sen jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Ma bezpośredni wpływ na zdrowie, samopoczucie i produktywność, a także niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właśnie dlatego tak istotne jest podłoże, na którym śpimy. Wpływa ono bowiem na nasze zdrowie i jakość życia. Wybór odpowiedniego materaca należy do wyjątkowo ważnych decyzji. Interesującą propozycją jest materac lateksowy marki Hilding – firmy znajdującej się w czołówce światowych producentów, model Flamenco. Komu jest dedykowany? Jakie są jego zalety i wady oraz dostępne rozmiary? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

Poznaj zalety i wady materacy lateksowych Hilding Flamenco

Materace lateksowe, w tym materace lateksowe Hilding Flamenco, to jedne z najnowszych rozwiązań. Są cenione zarówno przez ekspertów w tej dziedzinie jak i klientów, którzy dokonując wyboru materaca lateksowego sprawiają sobie wygodny, zdrowy sen na lata. To także rodzaj materacy polecany przez terapeutów osobom cierpiącym na bóle mięśni i pleców. Specjaliści od wad postawy wskazują na komfort użytkowania i doskonałe dopasowanie podłoża do kręgosłupa. Borykasz się z bólem podczas snu? Materac lateksowy Hilding Flamenco będzie doskonałym rozwiązaniem, który poprawi komfort Twojego wypoczynku wypoczynku. Uczucie wsparcia całego ciała wynikające z naturalnej właściwości pianki lateksowej do optymalnego podtrzymywania postury jest niezastąpione. Dodatkowo, lateks jest materiałem odpornym na pleśń i roztocza. Sprawdzi się więc także alergikom. Często, aby pozbyć się roztoczy, materace z innych materiałów nasiąka się specjalnymi substancjami chemicznymi. W przypadku materacy lateksowych jest to zbędna czynność. Wysoki poziom higieny materaca lateksowegoHilding Flamenco - materac lateksowy

Hilding Flamenco jest więc gwarancją zdrowia także dla najbardziej wymagających użytkowników. Co ważne, choć lateks może kojarzyć się z materiałem syntetycznym, w rzeczywistości jest naturalnym materiałem powstałym z soku drzewa kauczukowego. Pianka lateksowa w modelu Hilding Flamenco jest dodatkowo specjalnie perforowana, aby zwiększyć cyrkulację powietrza w materacu.

Czy tak dobrej jakości, przemyślany produkt może mieć jakieś wady? Z perspektywy osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania, lub mieszkają w pojedynkę i wniesienie materaca do domu spoczywa wyłącznie na ich barkach, Hilding Flamenco może okazać się zbyt ciężki. Choć to wyznacznik jakości, ponieważ właśnie jakość materiałów wpływa na jego wagę, może okazać się to przeszkodą. W ostatnim przypadku warto pamiętać o możliwości dokonywania zakupów online z opcją wniesienia zamówienia do domu, którą coraz częściej oferują sklepy online. Jaki rozmiar materaca lateksowego Hilding Flamenco wybrać? Podpowiadamy!

Materac lateksowy Hilding Flamenco– dostępne rozmiary

Standardowa długość materaca dla osoby dorosłej wynosi 200 cm. Jeśli chodzi o szerokość, wiodące firmy jak Hilding oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Przyjrzyjmy się poszczególnym wymiarom materacy piankowych o standardowej długości. Jaki materac lateksowy będzie najodpowiedniejszy?

Najwęższy, bo mierzący 80×200 cm materac lateksowy Hilding Flamenco, to propozycja skierowana do starszych dzieci. Jest nieco mniejszy niż standardowy rozmiar pojedynczego materaca dla dorosłych mierzącego 90×200 cm, który zapewni wygodę nastolatkowi oraz szczupłej osobie dorosłej. Materac, którego wymiary wynoszą 100×200 cm to propozycja jednoosobowa skierowana do osób o nieco większej masie ciała, ale także wszystkich tych, które cenią sobie nieco więcej przestrzeni, lub często zmieniają pozycję w trakcie snu. Podobnie w przypadku jednoosobowych materacy o wymiarze 120×200 cm. Te również dedykowane są osobom o większej masie ciała.

Materac piankowy o wymiarach 140×200 cm to najmniejszy materac dwuosobowy, który sprawdzi się w przypadku par szczupłych, nie zmieniających zbyt często pozycji w czasie snu. Wymiary 160×200 cm są już natomiast standardowymi wymiarami materacy dwuosobowych. Są uniwersalne, a więc przypadną do gustu parom ceniącym sobie komfort, często zmieniającym pozycje, lub tym o nieco większej masie ciała. Najszerszy materac lateksowy 180×200 cm sprawdzi się wszystkim ceniącym sobie komfort oraz przestrzeń. Materace lateksowe 180×200 cm to gwarancja wygody, na którą stawiają także osoby śpiące w pojedynkę. Co więcej, nie potrzeba fortuny, aby zapewnić sobie wygodę. Tani materac 180×200 cm daje możliwość komfortowego snu i dużej przestrzeni za stosunkowo niewielką kwotę.

Kto powinien kupić materac lateksowy Hilding Flamenco?

Materac lateksowy Hilding Flamenco będzie doskonałym wyborem dla par, bowiem jego struktura zapobiega odczuwaniu ruchu partnera śpiącego obok. Oprócz tego, ze względu na wspomniany wysoki poziom higieny, materace lateksowe polecane są alergikom, ze względu na fakt, że tworzywo z którego zostały wykonane jest nieprzyjemnym środowiskiem dla roztoczy. Poleca się je także osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, bóle mięśni oraz wszystkim ceniącym sobie zdrowy wypoczynek.