Materac to aspekt, który ma większe znaczenie, niż na początku mogło nam się wydawać. Podłoże snu decyduje o poziomie wygody oraz komfortu i wpływa na to, czy możemy skutecznie wypocząć. Jeśli, tak jak w przypadku materacy SleepMed, charakteryzuje się przydatnymi właściwościami, może też przynieść różne inne korzyści. Sprawdź, jakie!

Wygoda i komfort

Odpowiedni dobór materaca jest kluczowy. Od tego, na jakiej powierzchni śpimy, zależy to, czy będziemy w stanie się odprężyć i zrelaksować. Poświęcenie czasu na wybór dobrze dopasowanego materaca da nam pewność, że produkt zapewni nam wygodę i komfort. Te czynniki są szczególnie istotne, ponieważ wpływają na to, jak szybko jesteśmy w stanie zasnąć. Jeśli śpimy na źle dopasowanej powierzchni, nie możemy się w pełni zrelaksować. Przewracamy się z boku na bok, próbując znaleźć wygodną pozycję, jednak jest to niemożliwe. Nie możemy rozluźnić się na tyle, aby pogrążyć się w spokojnym, jakościowym wypoczynku. Z drugiej strony, gdy korzystamy z dobrze dobranego materaca, zrelaksowanie się przychodzi nam z łatwością. Jest to możliwe między innymi dzięki innowacyjnej piance termoelastycznej, która zapewnia indywidualne dopasowanie do naszego ciała. Dzieje się tak za sprawą termoelastyczności, która reaguje na emitowane przez nas ciepło i na jego podstawie modeluje swój kształt. Materac SleepMed Comfort Plus, który zawiera ten komponent, będzie idealnym rozwiązaniem dla osób spiętych i zestresowanych, które na co dzień mają problem z rozluźnieniem się.

Zmniejszenie bólu

Dlaczego warto poświęcić czas na dobór odpowiedniego materaca SleepMed?Materace SleepMed wykazują się działaniem prozdrowotnym, co oznacza, że korzystanie z nich niesie wiele korzyści dla naszego zdrowia. Prawidłowe dopasowanie modelu do swoich preferencji i potrzeb może na przykład przynieść nam zmniejszenie bólu. Wpływ na to mają różne czynniki. Mowa tu między innymi o właściwościach ortopedycznych materaca, który odpowiada za bezpieczne podparcie naszego kręgosłupa, jednocześnie niwelując wszelki dyskomfort i ból ze strony pleców czy karku. Bardzo często przyczyna bólu tkwi w napięciu nagromadzonym w mięśniach. Z tym również materac nam pomoże – termoelastyczność zapewnia przyjemne ciepło i uczucie otulenia, dzięki czemu napięte mięśnie mogą się rozluźnić, a związany z nimi ból zniknąć.

Zapobieganie nieprzyjemnym dolegliwościom

Spanie na nieodpowiedniej powierzchni powoduje, że nawet jeśli dotychczas nie odczuwaliśmy nieprzyjemnych dolegliwości, mogą się one pojawić. Mowa tu o schorzeniach kręgosłupa, wadach postawy, bólu karku, głowy czy dyskomforcie. Materace SleepMed nie dość, że nie wywołują takich skutków, to jeszcze zapobiegają powstawaniu ewentualnych dysfunkcji kręgosłupa i innych nieprzyjemności. Poświęcając czas na to, aby dobrać odpowiedni model, gwarantujemy sobie zdrowe i bezpieczne podłoże snu, które zapewnia prawidłowe podparcie dla naszego kręgosłupa.

Czystość i świeżość

Korzystanie z materacy SleepMed ma wiele korzyści. Mogą one zapewnić nam najlepszą czystość i świeżość, które bezpośrednio oddziałują na jakość naszego wypoczynku. To wszystko za sprawą innowacyjnej technologii Airforce, która opiera się na wielostrefowej metodzie nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Powstają w ten sposób otwory wentylacyjne, dzięki którym możliwy jest maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Bardzo dobra cyrkulacja powietrza i wentylacja ograniczają ponadto rozwój bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów. Nie doprowadzają również do gromadzenia się wilgoci, która mogłaby stać się przyczyną pleśni i grzybów. Dzięki temu materace SleepMed mogą być stosowane również przez alergików. Najlepszą świeżość zapewnia znakomita oddychalność modelu, która powoduje, że nie musimy się obawiać nadmiernego przegrzania się.

Wysoka jakość snu

Spanie na dobrze dopasowanym materacu SleepMed niezwykle pozytywnie wpłynie na jakość naszego snu. Optymalne dobranie podłoża sprawi, że nasze ciało i mięśnie będą mogły rozluźnić się i zrelaksować w stu procentach. Dzięki temu możliwa stanie się pełna regeneracja naszego organizmu. Będziemy spać głębiej i spokojniej, co z kolei przełoży się na lepsze samopoczucie o poranku. Po obudzeniu się będziemy mieć więcej energii i motywacji do działania. Szybko przekonamy się, że regularne wysypianie się i dostarczanie organizmowi niezbędnej dawki snu przyniesie bardzo korzystne efekty dla naszego zdrowia.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Model SleepMed Hybrid Premium to idealny wybór, jeśli chcemy sprawdzić właściwości materacy SleepMed. Zapewnia on zarówno pełną swobodę ruchów, jak i znakomite wsparcie punktowe. Ma wypełnienie hybrydowe, co oznacza, że łączy w sobe cechy 7-strefowej sprężyny Multi, pianki Flexifoam, pianki wysokoelastycznej VPPHR oraz termoelastycznej VitaRest®. Wykazuje wspomniane wcześniej właściwości ortopedyczne i antyalergiczne, a do tego charakteryzuje się wspaniałą cyrkulacją powietrza. Ciekawą opcją będzie również model SleepMed Natura Hybrid Plus. Też należy do materacy hybrydowych, ale odróżnia go fakt, że szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w nim naturalnymi komponentami. Zastosowana w nim pianka termoelastyczna Visco Bio została nasączona olejkiem rycynowym, który nadaje jej działanie hipoalergiczne. Jego wypełnienie zawiera z kolei bawełną organiczną, która odpowiada za wspaniałą oddychalność i przepuszczanie powietrza. Dzięki temu nie grozi nam nadmierne pocenie się.

Wysoki poziom komfortu i wygody, jakościowy sen, zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości… To tylko niektóre z licznych korzyści, jakie mogą zapewnić nam materace SleepMed. Widzimy zatem, że zdecydowanie warto poświęcić czas na dobór odpowiedniego modelu!

wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.